של איידיאייצ'די

איידיאייצ'די על רגל אחת

היא הפרעה התפתחותית, לרוב ממקור גנטי. היא משפיעה על  הנוירו-ביולוגיה והנוירו-כימיה של המוח   וגורמת לאוסף של תכונות אנושיות רגילות להופיע בעוצמותמטלטלות ומשתנות לאורך החיים אסופת התסמינים משתנה בין אדם לאדם. ההפרעה חוצה גילאים, מגזרים, מגדרים ודתות ונמצאת בכל שכבות האוכלוסייה, בלי קשר למצב סוציו-אקונומי. אורח חיים, הורות והרגלים משפיעים על אופן ביטויי ההפרעה, אך לא על קיומה

ADHD על רגל אחת

עבור מהישרדות, להתפתחות!

קשב ואימון היא הבמה המסורה לאיידיאייצ'די לתוכן מקורי ואיכותי

עבור מהישרדות, להתפתחות!

אימון אישי זוגי

אימון איידיאייצ'די אישי

אימון איידיאייצ'די קבוצתי

מה עושים פה

אפשר לחיות בטוב ולהשיג יותר מהחיים עם ADHD. כל עוד יש אדם אחד, ילד אחד, הורה או מורה שעוד לא יודע את זה - המטרה שלנו טרם הושגה.

פורום מומחים

שאלות אחרונות

הבת שלי כבר בת 17, ואובחנה רק ממש לאחרונה עם ADHD. (למרות שיש לה גם תסמינים ברורים של היפראקטיביות, לא ברור איך פספסנו...) היא שונאת לקחת ריטלין, כבר ניסינו הכל הכל הכל, אבל היא לא אוהבת שום כדור. ב"ה הגענו לכדור עם תופעות לוואי הגיוניות, אבל היא עדיין טוענת שהרבה יותר כיף בלי הכדור, גם אישית וגם חברתית. א-ב-ל... המוסד הלימודי ממש ממש לא מרוצה מהדעות שלה. אמנם אין לו סמכות להוציא אותה או להכריח לקחת ריטלין, אבל כן יש לו סמכות לגרד את העצבים שלנו עד דק. וגם לי חבל על החיים שלה שמתבזבזים בלי התרופה. עם ריטלין היא מגיעה להישגים מרשימים הרבה יותר. ניסינו אימון קשב וכו', אבל לא ממש עזר. לדעתי היא צריכה את ההמראה של הריטלין. אני לא רוצה עצה איך לשכנע אותה לקחת ריטלין, אני רוצה עצה איך להסביר לה שהריטלין הוא לטובתה. תודה!

אמת או מיתוס - לאדם עם ADHD תמיד יהיו קשיים בתפקודים ניהוליים, כמו התמדת קשב. האומנם?!

הבת שלי תלמידה בתיכון לפעמים יש לה סוג של התנתקות באמצע שיעור, המורה מסבירה חומר והיא ביכלל חושבת על משהו אחר מה יכולה להיות הסיבה לכך?

לבני (11 וחצי) החמוד והאנרגטי, קשיי קשב וריכוז, (ומטופל תרופתית) בשנה שעברה סיפרנו על כך למחנך הכיתה שהתחשב בו, האריך לו את זמן המבחן והושיב אותו בשורה הראשונה. כעת, לקראת השנה הבאה, מבקש בני שלא נספר למחנך על בעיית הקשב, הוא רוצה 'דף חדש' כמו כולם, וכן מעוניין לקבל צ'אנס ולהתמודד. בעלי ואני חושבים על כך לא מעט, אבל חוששים מאד, אשמח להכוונה מקצועית, מה עלינו לעשות?

בתי בת ה-17 מתקשה להתרכז ו"מרחפת" במהלך התפילה, שיעורים ומשימות כמו לסדר את החדר שלה האם קיימות חלופות לריטלין, אולי משהו טבעי ?

שיח מתייפייף או פחד להציב גבולות

יש לי שאלה