הפרעה בעבודה

לבעלי ADHD יש אינטיליגנציה גבוהה מהממוצע (כקבוצה), הם היצירתיים, בעלי מעוף ומאוד נאמנים למטרה. יש להם  הרבה יכולות בתחומים השונים ומגוונים. ויש להם גם קשיים. החלק המוכר לרוב הוא שלאנשים עם ADHD יש קושי באתחול, התמדה וסיום משימות, עמידה בזמנים דחיינות ועוד. החלק הפחות מוכר, הוא ההתמודדות עם קושי בויסות ריגשי והתנהלות חברתית לא פשוטה. הרבה עובדות מאבדות את המשרות הטובות שלהן לא רק בגלל איחורים/חיסורים/או אי עמידה ביעדים, אלא גם בעיקבות התנסחויות לא מותאמות, חוסר טקט או התפרצויות וכו’

המחיר האישי

בשורה התחתונה, כשחסרה התאמה נכונה, ליווי ומודעות – הם ימצאו את עצמם מצליחים פחות מאנשים בעלי יכולות ממוצעות בלבד, מפסידים הזדמנויות לצמיחה אישית, מאבדים שותפים, ומקומות עבודה. 

בנוסף למחיר הסביבתי הכבד שהם משלמים, ישנו גם המחיר האישי – תסכול, חוסר אמון ביכולת שלהם להצליח במשהו אי פעם, פגיעה בערך ובדימוי העצמי, ואפילו דכאון ממש. ולהפוך לעול כלכלי על כולם,

כך שאתם עומלים קשה ומשקיעים בהכשרה מחד, אך עלולים לאבד את ההשקעה והציבור הזה מאידך.

אבל, זה ציבור איכותי, יצירתי, מסוגל למנהיגות והובלה מה שנקרא – הון אנושי, כאשר יודעים לרתום אותם נכון ולתת להם את הכלים להתנהלות נכונה עם הADHD הספציפי שלהם, הם יצליחו למעלה מהממוצע ויקפיצו כל מקום עבודה לשלב הבא והמבטיח שלו.

בנוסף למחיר הסביבתי הכבד שהם משלמים, ישנו גם המחיר האישי – תסכול, חוסר אמון ביכולת שלהם להצליח במשהו אי פעם, פגיעה בערך ובדימוי העצמי, ואפילו דכאון ממש.

האימון ב ADHD מאפשר ליצור סדר, ארגון, תיעדוף ומסגרת תומכת, ויסות רגשי ותרגול מיומנויות תקשורת בריאה  – בתקופת הלימודים כמו בזמן היציאה לשטח העבודה. עבור עצמאים האימון עוזר לשמור על סדר וארגון , עקביות והתמדה, מבלי לפגוע בעצמאות וביצירתיות. אצל שכירים – יתמקד האימון במציאת דרכים לביטוי של יוזמה, אחריות ושיתוף פעולה, כמו גם שמירה על עניין ואנרגיה בתוך ומחוץ לשעות העבודה.

ובעיקר, כשהעבודה הופכת להיות מקום שהוא מקור לחווית הצלחה, המוטיבציה להתמדה מתעצמת ומאפשרת לאנשים האלה להצטיין באמת במה שהם כל כך טובים בו, בלי לשלם מחירים נלווים. ואתם גוזרים את קופון ההצלחה שבמתן הכשרה והשמה נכונה.

על הקורסים שאני מעבירה והתהליכים האישיים הספציפיים – נוכל לדבר יותר לעומק באישי.

אני פנויה טלפונית, אז אפשר גם להתקשר, 052.765.7567

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *