קטגוריה

רגשות

להצליח ובכל זאת להרגיש אשמה - על חווית חינוך ילדים עם ADHD
3 דקות קריאה
האם יש מקום לאשמה בהורות, במיוחד ביחס להורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז. מה באה האשמה לשרת? איך הורים יכולים ללמוד מהטעויות שלהם ולבצע בחירות טובות יותר בעתיד? מהי ההזדמנות לצמיחה אישית ולשינוי שהרגש הזה מזמן?
הרצון לתת, יותר.
4 דקות קריאה
המאמר בוחן את הרצון של אנשים עם ADHD לתת ולעשות יותר מאחרים כדי להרגיש שווים ומקובלים. הוא דן בגורמים הנוירולוגיים והפסיכולוגיים העומדים מאחורי צורך זה, כולל שחרור דופמין, אימפולסיביות והתשוקה להכרה ושייכות. המאמר מדגיש את החשיבות של אמפתיה אמיתית ואכפתיות לזולת, ולא של מניעים מרוכזים בעצמם, על מנת לשמור על השפעה משמעותית ומתמשכת. זה גם מעודד התבוננות פנימית ושיקוף עצמי כדי לנקות את הנשמה ולתעדף צמיחה פנימית על פני אימות חיצוני.
ADHD בין חירום לשיגרה
3 דקות קריאה
מוח ה-ADHD נמשך לעוררות גבוהה של מצבי חירום, אך עלינו להתמקד מחדש בהווה, להתחבר לעצמנו ולבחור בשלום הפנימי.
קצת על ADHD וODD (הפרעת התנגדות מתריסה)
1 דקות קריאה
טיפול והבנה משורש ההתחלה של הadd והodd בעודם ילדים
על קושי לקבל החלטות ומחשבות רעות
1.5 דקות קריאה
במוח ADHD הכל מעורבב - השולי והחשוב, העיקר והטפל. הכל מקבל אותו משקל.  מה הפלא שקבלת החלטות היא אחד האתגרים הכי משמעותיים של בעלי הפרעת קשב?!!  אתה לא יכול להפנות ולמקד את הקשב בחשיבה הרלוונטית, כי המוח נסחף אחרי הפטפטת המתמדת של הDMN. זה ה-DMN שמתנפל על התודעה שלך.
"אני רוצה את זה, חייב את זה – עכשיו!"
דקות קריאה
מה לעשות עם כל הצרכים הדחפים, הרצונות והקניות הלא נגמרות? לבעלי ADHD יש לרוב ה-מ-ו-ן צרכים דחופים מאוד, שחייבים להתמלא כאן ועכשיו. מכירים את זה? "אני רוצה ← צריך ← חייב ← עכשיו אם לא אני מת"…
יחסי הציבור הגרועים של חיפזון
1.5 דקות קריאה
ברוב בתי ישראל תחושת החיפזון היא חלק אינטגרלי בתקופת ערב פסח, בואו רגע נסתכל על חיפזון מהצד הנוירוביולוגי של הסיפור.
מסכות או לא להיות ADHD
3 דקות קריאה
המאמר מתאר שבעה סוגים שונים של מסכות שאנשים עם ADHD יכולים לנעול על עצמם בניסיון להתאים לסטנדרטים החברתיים. המסכות כולן מסייעות להם להתקיים בחברה ולהתמודד עם הקשיים היומיומיים של ADHD, אך גם מונעות מהם להתפתח ולהביע את עצמם באופן אותנטי. כתוצאה מכך, הם מרגישים כאילו הם נפגעים ולא נראים ומתקשים להתקרב לעצמם ולאחרים. | טיפים כיצד להתגבר על המסכות ולאהוב את עצמם באופן אותנטי יותר.
על איחורים וADHD
3 דקות קריאה
אם יש משהו קבוע בADHD זה חוסר הקביעות. אך איחורים הם דבר די עיקבי למי שיש ADHD. ואע"פ שרגזנו על האיחור, גם הופתענו שאחרנו, שוב.
חינוך - לאיין את הפון
דקות קריאה
האם אנחנו יודעים רק לשבור את הטלפון החכם, או שאנחנו מבינים גם איך לספק לו תחליף?