קטגוריה

הורות

להצליח ובכל זאת להרגיש אשמה - על חווית חינוך ילדים עם ADHD
3 דקות קריאה
האם יש מקום לאשמה בהורות, במיוחד ביחס להורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז. מה באה האשמה לשרת? איך הורים יכולים ללמוד מהטעויות שלהם ולבצע בחירות טובות יותר בעתיד? מהי ההזדמנות לצמיחה אישית ולשינוי שהרגש הזה מזמן?
הרצון לתת, יותר.
4 דקות קריאה
המאמר בוחן את הרצון של אנשים עם ADHD לתת ולעשות יותר מאחרים כדי להרגיש שווים ומקובלים. הוא דן בגורמים הנוירולוגיים והפסיכולוגיים העומדים מאחורי צורך זה, כולל שחרור דופמין, אימפולסיביות והתשוקה להכרה ושייכות. המאמר מדגיש את החשיבות של אמפתיה אמיתית ואכפתיות לזולת, ולא של מניעים מרוכזים בעצמם, על מנת לשמור על השפעה משמעותית ומתמשכת. זה גם מעודד התבוננות פנימית ושיקוף עצמי כדי לנקות את הנשמה ולתעדף צמיחה פנימית על פני אימות חיצוני.
קצת על ADHD וODD (הפרעת התנגדות מתריסה)
1 דקות קריאה
טיפול והבנה משורש ההתחלה של הadd והodd בעודם ילדים
מה בוער בו
1.5 דקות קריאה
בעלי ADHD נוטים לקחת סיכונים. איך לקיחת סיכונים משפיעה על הפעילות המוחית של אנשים עם ADHD? אילו צעדים כדאי לנקוט כדי להפחית את הסיכון? חשוב להבין את הצורך האמיתי של הנטייה לסיכונים והמענה שהיא נותנת למתמודדים עם ההפרעה.
"אני רוצה את זה, חייב את זה – עכשיו!"
דקות קריאה
מה לעשות עם כל הצרכים הדחפים, הרצונות והקניות הלא נגמרות? לבעלי ADHD יש לרוב ה-מ-ו-ן צרכים דחופים מאוד, שחייבים להתמלא כאן ועכשיו. מכירים את זה? "אני רוצה ← צריך ← חייב ← עכשיו אם לא אני מת"…
חינוך - לאיין את הפון
דקות קריאה
האם אנחנו יודעים רק לשבור את הטלפון החכם, או שאנחנו מבינים גם איך לספק לו תחליף?
האמת על השקר
4 דקות קריאה
בפגישה עם הורים בחדר האימון, שיתפה אותי אמא בזעזוע עמוק שתפסה את בנה בשקר. והיא לא היחידה. הורים רבים שבאים אלי להנחיית הורים רוצים להבין את הקשר בין ADHD לשקרים ואיך מפסיקים את זה.
הטיפול התרופתי האחר
2 דקות קריאה
בטיפול תרופתי בהפרעת קשב מקובל להשתמש במשפחת הסטימולנטים - המעוררים - ריטלין, קונצרטה, פוקולין, אדרל וכו'. עם זאת, פונים אלי גם כאלו שניסו הרבה סוגי תרופות ממשפחה זו - אך ללא הועיל. או שלא חווים תועלת או שיש להם תופעות לוואי שקשה להתמודד איתן. האם יש אלטרנטיבה לריטלין?